Książki - Tremba - fotografia ślubna, zdjęcia ślubne, fotograf - Olsztyn

Przejdź do treści

Książki

Fotografia

35 lat w obiektywie
Książka wydana z okazji 35-lecia klubu fotograficznego Jamnik.
Proponujemy Państwu niezwykłą podróż w czasie. Podróż po miejscach i chwilach ocalonych od zapomnienia przez młodych fotografików. Wehikułem czasu są ich obiektywy i pasja, z którą przez lata dokumentowali życie Kortowa i Olsztyna. W historii uczelni czas płynie znacznie szybciej. 35 lat oznacza siedem studenckich pokoleń, dlatego historia opowiedziana w albumie podzielona jest na tyle samo rozdziałów. Dynamicznym zdjęciom towarzyszą objaśnienia i opisy ułatwiające podróż w czasie. Studencka Agencja Fotograficzna "Jamnik" to jedna z najlepszych studenckich aencji fotograficznych w polsce, a potwierdzają to wciąż zdobywane nagrody w prestiżowych konkursach. W drugiej części albumu pokazujemy artystyczne fotografie, które świadczą o możliwościach i ambicjach ich autorów.

Środowisko i ichtiofauna jeziora Hańcza

Książka poświęcona badaniom najgłębszego jeziora w Polsce.
Jezioro Hańcza jest najgłębszym i najczystszym jeziorem Niżu Środkowoeuropejskiego. Unikalne walory przyrody nieożywionej, w tym również występowanie reliktowych gatunków flory i fauny, stanowiły znakomitą podstawę do utworzenia na jego obszarze Rezerwatu przyrody "Jezioro Hańcza". Zbiornik jest od 1976r. częścią Suwalskiego Parku Krajobrazowego.
Niniejsze opracowanie zawiera podstawowe informacje o środowisku, planktonie roślinnym i zwierzęcym oraz ichtiofaunie jeziora. Podano w nim wyniki pomiarów profili batymetrycznych jeziora, rozmieszczenia planktonu zwierzęcego oraz ryb pelagicznych w toni tego głębokiego zbiornika, wykonane po raz pierwszy metodami hydroakustycznymi.

Wróć do spisu treści